Citiţi "la cald" corespondenţele de la Conferinţa Naţională Alzheimer 2021

  • Despre
  • Autori
  • Parteneri
  • Scrie la noi
  • Promovează
  • Newsletter
  • Contact
Sustine Gradiva
 
Cafe Gradiva
Cauta terapeut
Esti terapeut? Inscrie-te!
  • Prima pagină
  • Ştiri
  • Evenimente
  • Psi
    • Psihoterapie
    • Psihanaliză
    • Psihiatrie
    • Psihologie
  • Cultură
  • Societate
  • Podcast
No Result
View All Result
Cauta terapeut
Esti terapeut? Inscrie-te!
No Result
View All Result
Cafe Gradiva
No Result
View All Result
Caută terapeut | Terapeut? Înscrie-te!
Prima pagină Cafe Gradiva

Master in psihologie clinica, consiliere şi psihoterapie

Cafe Gradiva by Cafe Gradiva
in Cafe Gradiva
5
Master in psihologie clinica, consiliere şi psihoterapie
0 Shares
Share
Share
Pin
Tweet

Citeştedespre

Sindromul de fragilitate la vârstnici

Sindromul de fragilitate la vârstnici. Vă puteţi imagina o lume fără demenţă?

26 februarie 2021
îngrijitorii persoanei cu boala Alzheimer

Cine-i îngrijeşte (în vreme de pandemie) pe îngrijitorii persoanei cu boala Alzheimer?

26 februarie 2021
Salman Akhtar psihanalist

Sinuciderea ca distrugere a Selfului total, la Winnicott şi Akhtar

9 februarie 2021
Master in psihologie clinica, consiliere şi psihoterapie…organizeaza Universitatea Babes-Bolyai, Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei, Catedra de Psihologie Clinica si Psihoterapie. Masterul este recunoscut de catre Colegiul Psihologilor din Romania.
Detalii cu privire la domeniile pe care le acopera specializarile propuse gasiti pe http://www.clinicalpsychology.ro/, iar cu privire la procedura de inscriere si admitere, pe http://admitere.ubbcluj.ro/master.html.
Mult succes!

  Şi pentru că tot sunteţi aici…

...va solicităm sprijinul, dragă cititoare, dragă cititorule. Audiența noastră a crescut foarte mult, cu deosebire în ultima vreme. Cafe Gradiva - Cultură, societate, psihoterapie este o publicație online unică, din câte cunoaștem, prin profil editorial, format și continuitate. Din 2007, am publicat mii de articole, eseuri, interviuri, știri, corespondențe și transmisiuni de la evenimente locale, naționale și internaționale, recenzii și cronici, anchete, sinteze și dosare, pictoriale, sondaje, opinii și comentarii - scrise, video, audio și grafice, de psihanaliză și psihoterapie de varii orientări, de psihiatrie, psihologie și dezvoltare personală, dar și sociale, educaţionale şi comunitare, pentru drepturile omului şi nediscriminare, culturale, literare și artistice, istorice și filosofice. Realizarea lor a presupus, cale de mulți ani, o muncă enormă, uneori „la foc continuu” ori „în direct”, consacrând nopți, weekend-uri și vacanțe. Au fost necesare felurite resurse, implicare și bani, toate în regim de voluntariat.

Faptul că ne citiți și că reveniți mereu ne încurajează și ne arată că suntem pe drumul bun. Ca publicație de tip magazin independentă editorial, nefinanţată, apărând într-o piață media vastă și cu mari resurse, avem nevoie de susținerea dv. pentru a face mai departe jurnalism psi de calitate. Fiecare contribuție de la dv., mai mare sau mai mică, este foarte importantă pentru a putea continua.
 Susţineţi Cafe Gradiva cu 1 euro sau mai mult - durează doar un minut. Vă mulţumim! 

Sustine Cafe Gradiva

Cafe Gradiva

Cafe Gradiva

Cafe Gradiva - Cultură, societate, psihoterapie este un magazin online de psihologie, psihoterapie, psihanaliză şi psihiatrie şi cu deschidere spre sfera artistică şi culturală, educaţională, socială şi a proiectelor comunitare.

Citeşte şi

tulburările funcţionale somatice
Psihanaliză

Tulburările funcționale somatice pot fi bine tratate prin psihoterapia psihodinamică pe termen scurt

by Cafe Gradiva
3 februarie 2021
Psihanalistul Salman Akhtar sacrificiu
Cultură

Psihanalistul Salman Akhtar despre „ultimul strigăt de luptă” şi motivaţia sacrificială a terorismului

by Alexandra Frîncu
2 februarie 2021
emoţiile negative gandirea pozitiva
Psihologie

„Emoţiile negative” sunt o parte extrem de necesară a experienţei umane

by Alexandra Frîncu
2 februarie 2021
Load More
Next Post
Psihanaliza. O teorie conservatoare

Psihanaliza. O teorie conservatoare

Comments 5

  1. alpha says:
    13 ani ago

    Pe asta ati ratat-o…(inscrierile erau pana pe 1 sept) :

    Fundatia Romana– Olandeza pentru Psihoterapie Psihanalitica
    Cursul de Formare in Psihoterapie Psihanalitica cu o durata de 4 ani

    Este alcatuit din 2 module independente si successive: a) Notiuni fundamentale ale teoriei psihanalitice si ale consilierii de tip psihanalitic– 2 ani, b) Tehnica si practica psihoterapiei psihanalitice – 2 ani.

    Conditii de admitere:
    – absolvirea facultatilor de medicina, psihologie, asistenta sociala, sociologie si facultati asimilate
    – desfasurarea in curs a unei terapii personale cu unul din terapeutii formatori acreditati de Asociatia Romana de Psihoterapie Psihanalitica (ARPP)

    …Adica, prin ARPP se organizeaza
    “CURS”…,la care conditie e sa fii in terapie personala cu unul din terapeutii formatori ARPP.

    Foarte “legal…”, “institutii ale statului roman…”, control…
    supercontrol (eu pe mine!), Fundatia…
    Si, ce “iesi”?

    PS: mai e un masterat si la Iasi (“Psihologia si psihoterapia cuplului si a familiei”, neinvestigat de de CPR.

    Mai aveti timp…,pana pe 24 sept la Iasi, pana pe 17 sept la Cluj. Bafta!… 🙂 Si…”drum bun” ! 🙂

    ..Stie cineva cati psihanalisti sunt la Iasi si la Cluj?!…

    Răspunde
  2. Unknown says:
    13 ani ago

    s-o crezi tu c-am ratat-o. ca informatie, e veche, bre… de nu stiu cati ani scoala olandeza isi deschide cursurile toamna…

    Răspunde
  3. alpha says:
    13 ani ago

    Nu m-am referit la tine, Bella.
    Doar esti…(t)”IPA” cea mai profunda de pe blogg (de partea cealalta a…).

    Răspunde
  4. Anonim says:
    8 ani ago

    Este o tampenie in Romania. Toti se bat la inscrierea pentru MASTER, dar nimeni nu are garantat un loc de munca.
    Mult stres pentru nimic.

    Răspunde
  5. Georgiana Branisteanu says:
    8 ani ago

    Am recitit postarea si comentariile de acum cinci ani si am impresia ca a trecut mult mai mult timp, probabil datorita faptului ca site-ul s-a schimbat atat de mult, ca noi ne-am schimbat… Alpha a fost un "personaj" terifiant 🙂 al fostului nostru blog dar acum ma amuza sa dau peste comentariile ei/lui. Si… in general, imi amintesc cu drag de perioada aceea a Gradivei pentru entuziasmul inceputului acestui proiect al lui Dorin.

    Răspunde

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sunt de acord cu Termeni şi condiţii şi Acord de confidenţialitate.

Primeşte Cafe Gradiva pe email

Terapeuţi

Psihoterapeut Alina Neagoe în Constanţa

Psihoterapeut Alina Neagoe în Constanţa, Traian 70

22 noiembrie 2020
Psihoterapeut Dorin Bîtfoi în Bucureşti

Psihoterapeut Dorin Bîtfoi în Bucureşti, sector 3

10 ianuarie 2021
Scrie la Cafe Gradiva! Scrie la Cafe Gradiva! Scrie la Cafe Gradiva!

Ca la carte

Autismul: despre gogonele şi metafore
Cafe Gradiva

Autismul: despre gogonele şi metafore

22 noiembrie 2020
Cafe Gradiva

Relatiile de iubire masochiste

8 octombrie 2020
Promovaţi-vă evenimentele la Cafe Gradiva! Promovaţi-vă evenimentele la Cafe Gradiva! Promovaţi-vă evenimentele la Cafe Gradiva!

Ultima oră

Sindromul de fragilitate la vârstnici

Sindromul de fragilitate la vârstnici. Vă puteţi imagina o lume fără demenţă?

26 februarie 2021
îngrijitorii persoanei cu boala Alzheimer

Cine-i îngrijeşte (în vreme de pandemie) pe îngrijitorii persoanei cu boala Alzheimer?

26 februarie 2021
Salman Akhtar psihanalist

Sinuciderea ca distrugere a Selfului total, la Winnicott şi Akhtar

9 februarie 2021
tulburările funcţionale somatice

Tulburările funcționale somatice pot fi bine tratate prin psihoterapia psihodinamică pe termen scurt

3 februarie 2021
Cafe Gradiva

Cafe Gradiva - Cultură, societate, psihoterapie este o revistă magazin online de psihoterapie, psihanaliză, psihologie şi psihiatrie, cu interese în sfera culturală şi artistică, socială, educaţională şi comunitară.

Urmăreşte-ne

Caută terapeut

Psihologi | Braşov | Bucureşti | Sector 3 | Constanţa | Psihoterapeuţi | Braşov | Bucureşti | Sector 3 | Constanţa | Psihoterapeuţi psihanalitici | Bucureşti | Sector 3 | Constanţa

Primeşte Cafe Gradiva pe email

  • Despre
  • Autori
  • Termeni şi condiţii
  • Acord de confidenţialitate
  • Cookies
  • Contact

© 2020 Cafe Gradiva - Pshanaliza, psihoterapie, psihiatrie, psihologie.

No Result
View All Result
  • Ştiri
  • Evenimente
  • Gradiva Podcast
  • Cauta terapeut
  • Terapeut? Înscrie-te!
  • Scrie la noi
  • Promovează
  • Newsletter
  • Contact

© 2020 Cafe Gradiva - Pshanaliza, psihoterapie, psihiatrie, psihologie.

Acest site utilizează module cookie pentru a vă asigura că beneficiați de cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Mai mult aici.